środa, 6 października 2010

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny wywodzi się z Chin, z tatuażu. Polega na aplikacji barwników roślinnych do głębszych warstw naskórka przy użyciu igły jedno- lub wieloigłowej. W nowoczesnych metodach kosmetycznych barwnik roślinny lub mineralny podaje się na głębokość warstwy jasnej naskórka. Taka aplikacja barwnika powinna być bezbolesna i nie dawać żadnych dodatkowych objawów takich, jak obrzęk, stan zapalny czy krwawienie.

Najczęstsze zastosowania makijażu permanentnego:
  • Korekty brwi - słabych nieregularnych lub zanikających
  • korekty ust - wymagających podkreślenia konturu czy optycznego powiększenia
  • Makijaż maskujący - maskowanie defektów skóry, plam pigmentacyjnych np. tatuowanie barwnikiem jaśniejszym

Zazwyczaj bezpośrednio po nałożeniu makijażu permanentnego kolory są zbyt intensywne, właściwy odcień pojawia się po około 7 dniach. Takiego makijażu  nie należy wykonywać bezpośrednio przed ważnymi uroczystościami.
Bardzo ważne jest równomierne wprowadzenie barwnika na jedną głębokość, w innym przypadku makijaż będzie blakł nierównomiernie.
Makijaż permanentny utrzymuje się 3 - 5 lat stopniowo blednąc.

Na rynku jest dostępny także makijaż biologiczny. Polega na wprowadzeniu barwnika w płytkie warstwy naskórka. Makijaż taki ma znacznie bardziej krótkotrwały charakter. Często pod pojęciem takiego makijażu rozumie się nakładanie henny lub indygo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz